Jak zacząć przygodę z kryptowalutami? – polska giełda BitBay

0
243

Staliśmy się obserwatorami historii. W niedzielę zostały uruchomione pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, są w stanie całkiem odmienić przeznaczenie kryptowalut. Oto bitcoin zawitał legalnie na giełdę. Stał się mainstreamowy. Zaciekawienie pierwszego dnia okazało się tak wysokie, że dwa razy konieczne było zatrzymać obroty z powodu dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets umieściła kontrakty terminowe na bitcoiny. Dlatego też, ta grono giełd z Chicago, stanie się pierwszą, która wprowadzi do obrotu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Dodatkowo w grudniu z własną propozycją ruszy CMB Group, rywal Cboe, a Nasdaq szykuje się do wprowadzenia bitcoinowych transakcji terminowych w połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Wyrób proponowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady odnośnie prognozowanej wartości bitcoina, która zostanie określana na podstawie notowań na giełdzie Gemini, założonej przez dwóch braci Winklevoss. Cały szereg twierdzi, że te futuresy otwierają drzwi na obszerny udział w rynku wirtualnego pieniądza również na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się niejako stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj z rana handel kontraktami bitcoina po wzroście o 10 procent., a następnie o 20 procent. Pauzy trwały kilka minut, co miało przynieść czas na oprzytomnienie inwestorom.

Start kontraktów pchnął także wartość BTC. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, redaktor ekonomiczny „Die Welt”, dostrzega nawet, że wirtualny pieniądz może stać się nowym złotem dla millenialsów. W czasie gdy kalkulacja kryptowaluty rosła, na swojej wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na BTC

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już zasugerował, że na celowniku mogą się znaleźć transakcje terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Warto więc zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty. pośród niejednej platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda ułatwiająca kupno i sprzedaż BTC, ETH, BCH, Litecoin, LSK oraz innych kryptowalut. Od jej utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała światowy sukces tylko z Polskim majątkiem. Podsumowując Giełda BitBay jest idealną platformą aby ruszyć w przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty. Ekspresowa i niezwykle prosta na BitBay rejestracja i BitBay weryfikacja pozwoli Wam zanurzyć się w świecie walut wirtualnych w kilka kliknięć. Aby poznać zdanie osób korzystających z serwisu zapraszamy do zakładki Opinie BitBay.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here