Sporty ekstremalne dla wszystkich miłośników mórz i oceanów

0
413

Sport ekstremalny dla miłośników podróży

Każdy miłośnik adrenaliny w lecie zastanawia się nad tym, w jaki sposób otrzymać zastrzyk adrenaliny. Takim jednym ze sposobów na spełnienie się w lecie w sporcie ekstremalnym jest niewątpliwie kitesurfing.

Kitesurfing jest to rodzaj sportu, gdzie będąc ciągniętym na wyciągu, za łódką albo na latawcu płyniemy na pojedynczej desce, jednocześnie wykonując spektakularne akrobacje. Aby zacząć przygodę z kitesurfingiem, możemy zapisać się na zajęcia dla początkujących. W trochę większych aglomeracjach zlokalizowanych przy zbiornikach wodnych, często znajdziemy tam specjalne szkoły. Naukę zaczyna się na wyciągach, dzięki równej prędkości poruszania się na nich, to niezwykle łatwy sposób na uzyskanie wszystkich podstawowych umiejętności. Na początku nie jesteśmy zmuszeni, by odwiedzać sklep ze sprzętem do kitesurfingu, będziemy mogli wynająć go w szkole w której będziemy rozwijać nasze zdolności. Gdy poznamy już kluczowe podstawy będziemy już mogli przenieść się z wyciągów na latawiec do kitesurfingu. To trochę trudniejszy poziom zabawy. Wiatr jest bardzo zmienny, sporadycznie się zdarza żeby wiał z równą prędkością i w tym samym kierunku przez dłuższy czas, jednak umożliwia uniesienie się razem z latawcem w powietrze. I to na tym etapie będziemy szkolić się nieco bardziej zaawansowanych akrobacji. Wykorzystywanie latawca pozwoli na szczególnie wysokie uniesienia. Najlepsi umieją wznieść się nad wodę dosłownie na wysokość kilkunastu metrów.

Ogromną zaletą bywa to że kitesurfing będziemy mogli uprawiać w zasadzie wszędzie gdzie tylko znajdziemy odpowiedniej wielkości jezioro. Jednak Trapez kitesurfing w w znacznej większości miast albo w ich sąsiednim otoczeniu na pewno znajdziemy wyciągi, działające w letnie dni, pozwalające na zabawę w sezonie letnim.
Do uprawiania kitesurfingu potrzebujemy głównie odpowiedniej deski do kitesurfingu oraz jest ona bardzo często kupiona jako pierwsza. Z pewnością warto również zaopatrzyć się w piankę pływacką za sprawą której będziemy lepiej zabezpieczeni od zimna w nieco chłodniejsze dni. Jednak jak każdy rodzaj sportu kitesurfing także niesie ze sobą różne niebezpieczeństwa urazu. A dodatkowo jako sport uprawiany na wodzie powiązana jest też z ryzykiem utonięcia dlatego za każdym razem powinniśmy mieć też na sobie specjalną kamizelkę a także kask.

Sprawdź też

sklep kite
oraz
north kite

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here