Postępowanie w sytuacji kolizji bądź wypadku drogowego

0
191

Jak się zachować po kolizji – pomoc drogowa

Nasz świat niestety jest pełen wypadków. Zdarzają się one często w różnorakich dziedzinach. Transport jest przepełniony tego typu przykrych zdarzeń. Wypadki drogowe to jedne z często występujących sytuacji. Ofiarami takich wypadków najczęściej są kierowcy samochodów, pasażerowie, piesi, rowerzyści, robotnicy drogowi i budowlani. Każdy kto jest częścią ruchu drogowego jest po części narażony na zagrożenie, dlatego też panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W przypadku jakiejś kolizji konieczna jest pomoc. Kluczowym zadaniem pomocy drogowej jest przede wszystkim przetransportowanie oraz holowanie samochodów które uległy usterce albo kolizji. Transportują oni pojazdy do warsztatów, ubezpieczalni lub różnorakich innych miejsc które zostały wskazane poprzez właścicieli.

Na czym polega holowanie

Autoholowanie to czynność która polega na holowaniu przy wykorzystaniu specjalistycznych samochodów – tak zwanej lawety. Pojazdy tego typu są wyposażone w żółte sygnały ostrzegawcze, powinno się je także należycie zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Bardzo często używa się takiej specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a pojazd wciągany jest na lawetę przy pomocy spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Stalowa linka jest w stanie dźwignąć samochód ważący dosłownie parę ton. Specyfika wypadków i kolizji, które coraz częściej potrafią zaskoczyć nas własną formą przymusza pomoc drogową do rozwijania się a także zwiększania swoich własnych możliwości.

Polecamy : http://kazauto.pl/pomoc-drogowa-szczecin/

Pierwsza pomoc – jak zachować się w sytuacji wypadku

Na świecie mają miejsce bardzo dziwne i niezwykle trudne do okiełznania wypadki, które z nieustająco rozwijającą się cywilizacją oraz technologią bardzo ciężko zmniejszyć. Biorąc udział w wypadku drogowym należy zachować rozwagę oraz zawsze posiadać przy sobie numer kontaktowy do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Oczywiście nigdy nie wiemy co może nam się przydarzyć, zwłaszcza gdy udajemy się w dalszą podróż. Powinno się pamiętać, że w momencie jakiegoś wypadku czy kolizji absolutnie nie możemy przestawiać samodzielnie auta. Jedyne co można zrobić (o ile mamy taką możliwość) to zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Dalsze kroki postępowania to oczywiście zawiadomienie policji, pogotowia ratunkowego – o ile jest taka potrzeba a także jeśli mamy możliwość udzielamy pierwszej pomocy potencjalnym poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here