Pomiary oświetlenia i pomiary elektryczne w Szczecinie

0
374
elektryk w szczecinie

Dzięki bogu za elektryków

Elektryczność jest jednym z największych osiągnięć cywilizacji, bez którego trudno wyobrazić sobie normalne życie. Chyba wszędzie mamy do czynienia z instalacjami elektrycznymi. Mają one za zadanie zasilanie setek urządzeń elektrycznych wykorzystywanych na co dzień. Instalacje elektryczne są i prawdopodobnie będą nieodłącznym elementem dnia codziennego przez lata . Powinny być utrzymywane w maksymalnej sprawności, co gwarantuje ich prawidłowe i bezpieczne działanie. W takich działaniach pomoże elektryk Szczecin.

instalacje odgromowe w szczecinie

Instalatorstwo elektryczne i ich usługi w Szczecinie

Duże zapotrzebowanie na profesjonalne usługi elektryczne sprawia, że nieustannie przybywa takich firm w naszym mieście. Badając jedną z nich omówimy usługi, z których można skorzystać . Oferują one niezbędne w każdym budynku instalacje odgromowe w Szczecinie, pomiary elektryczne – przeprowadzane są by mieć pewność że instalacja jest w stanie wytrzymać bardzo wysokie obciążenie, jak również pomiary oświetlenia, które gwarantują , że pracownicy mają dobre warunki do wykonywania swoich prac. Po kolei i szczegółowo zajmiemy się każdym z tych tematów, udzielając wam odpowiedzi na wszystkie ważne pytania. To od czego rozpoczniemy związane jest z wyładowaniami atmosferycznymi.

Szczecin i znaczenie instalacji odgromowych

Burze są groźne dla ludzi, nieruchomości i znajdujących się w nich urządzeń elektrycznych. Bardzo wysokie napięcie elektryczne w piorunach powoduje, że uderzenie w budynek bez instalacji odgromowej, często powoduje trwałe spalenie lub uszkodzenie wszystkich podłączonych do niej urządzeń elektrycznych. Można tego uniknąć na dwa sposoby . Można odłączyć odbiorniki podczas burzy. Jest to jednak niezwykle kłopotliwe, może na długi czas stopować pracę firmy i co najważniejsze, nie zawsze możemy tego dokonać . Właśnie dlatego najlepsze są prawidłowo wykonane instalacje odgromowe w Szczecinie. Dawniej takie instalacje były wyposażone w wysoki piorunochron, umieszczany na środku dachu. Do piorunochronu przyłączone były stalowe przewody, które stanowił uziemienie. Taka prosta instalacja skutecznie odprowadzała cały ładunek elektryczny w ziemię, chroniąc sprzęty elektryczne . Aby instalacja odgromowa działała bez zarzutu, niezwykle ważne jest prawidłowe dobranie grubości przewodów elektrycznych.

Charakterystyka instalacji odgromowych

Powinny być one na tyle szerokie, aby siła ładunku ich nie zniszczyła, np. topiąc. Jak natomiast wyglądają współczesne instalacje odgromowe w Szczecinie? Metoda pozostała taka jak dawniej . Natomiast różnicą jest to, że klasyczny piorunochron został zastąpiony kilkoma mniejszymi piorunochronami, o wysokości około 40 cm. Mocuje się je w miejscach najczęstszych uderzeń błyskawic – w narożnikach. W jakich miejscach powinny być instalowane takie instalacje odgromowe? Praktycznie wszędzie. Nawet tam, gdzie nie ma instalacji elektrycznej. Uderzenie takiego pioruna może bowiem doprowadzić do zapalenia się budynku. Jest to częste zjawisko w przypadku starych, drewnianych chat krytych strzechą, gdzie nie pomyślano o zagrożeniu pożarem wywołanym przez uderzenie błyskawicy. Czasami przypadki pożaru wywołanego uderzeniem pioruna zdarzają się w stodołach z sianem i słomą. Praktycznie ugaszenie takiego pożaru staje się niemożliwe. Nie można również pomijać bardzo dużych strat, powodowanych uderzeniem pioruna w dom . Przepalone sprzęty elektryczne. Dodać należy do tego uszkodzenie napędów bram garażowych i wjazdowych, zniszczone domofony i wiele innej delikatnej i wrażliwej na przepięcie elektroniki . To wszystko jest jednym z ważniejszych argumentów, przemawiających za tym że warto inwestować w instalacje odgromowe w Szczecinie.

Elektryczność i jak wykonać pomiar

Inną fachową usługą , którą wykonuje elektryk Szczecin są pomiary. Jaki dokładnie pomiar się wtedy wykonuje? Po pierwsze obciążenia, którym są poddawane instalacje elektryczne. Na prywatne posesje nie ma to jeszcze tak wielkiego znaczenia, jak w dużych placówkach, z ogromnym zapotrzebowaniem na energię. Zwiększające się zapotrzebowanie urządzeń na prąd, w zestawieniu z instalacjami elektrycznymi wykonywanymi przed wieloma laty, może stwarzać różnego rodzaju problemy. Aby ich skutecznie uniknąć i znajdować nowe rozwiązania , konieczne są pomiary elektryczne. Elektryk Szczecin, który będzie je przeprowadzał , ma do swojej dyspozycji bardzo dużą ilość nowoczesnych urządzeń pomiarowych . Urządzenia te zapewniają ogromną precyzję i wygodę.

Oświetlenie – pomiary Szczecin

Na koniec zostawiliśmy pomiary oświetlenia. Obecne prawo nakłada na pracodawców obowiązek przeprowadzania okresowo takich pomiarów. Celem ich wykonywania jest bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania swoich obowiązków. Zbyt słabe lub mocne oświetlenie może prowadzić do szybszego męczenia oczu, ale także może skutkować zmęczeniem organizmu. Osobą takim może towarzyszyć ból, przez co zmniejsza się efektywność ich pracy. Elektryk Szczecin, któremu zleci się takie pomiary do ich wykonania użyje specjalistycznego urządzenia światłoczułego. Mierzy ono intensywność i natężenie światła sztucznego w różnych warunkach – przy odsłoniętych lub zasłoniętych oknach. Uzyskane wyniki są udostępniane zleceniodawcy w formie końcowego raportu, zawierającego ewentualne wytyczne celem poprawienia sytuacji, jeśli nie spełnia on ustanowionych norm.

Polecamy:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here