Leasing Opel

0
243
leasing opel

Prowadząc firmę, z pewnością potrzebujesz samochodu. Konieczność podróżowania po mieście i odwiedzania klientów to jedno. Ale samochód w firmie to również jego wizytówka, reklama i prestiż. Obecnie jest wiele ofert sprzedaży i finansowania zakupu samochodu, dedykowanych dla przedsiębiorców. Jedną z korzystniejszych, nad którą warto mocniej się pochylić jest leasing Opel. Dlaczego ta propozycja wydaje się znacznie korzystniejsza na tle konkurencji? Oto podstawowe fakty. Leasing sam w sobie nie jest żadną nowością. Jego konkurentem od niedawna staje się tzw. wynajem długoterminowy. Leasing z pewnością okazuje się jednak opcją bezpieczniejszą i lepiej poznaną niż wynajem. Jeśli cenisz sobie spokój w razie ewentualnej kontroli skarbowej, możliwość optymalizowania kosztów firmowych, a także dogodne warunki finansowe, to leasing na nowego Opla jest najkorzystniejszym wariantem. Na co musisz się przygotować?

Aby w twojej firmie pojawił się nowy Opel w leasingu, będziesz musiał dokonać wpłaty własnej. Jej wysokość ustalasz samodzielnie. Im większy wkład własny, tym niższe mogą być raty leasingowe. Jeśli nie zależy Ci jednak na tym, aby inwestować na samym początku własnych pieniędzy w samochód, możesz się zdecydować na minimalny wkład własny, spodziewając się oczywiście wyższych rat. Na jak długi czas może zostać udzielony leasing Opel? Podobnie jak w przypadku innych ofert leasingu, tak i tutaj przedsiębiorcy mogą podpisać umowę na maksymalnie 60 rat, czyli 5 lat. Jeśli chcesz szybciej spłacić samochód, możesz umowę podpisać na min. 2 lata. O wszystkich szczegółach związanych z warunkami umowy dowiesz się na miejscu, podczas rozmowy z przedstawicielem.

To co najważniejsze na temat leasingu, to oczywiście wynikające z niego oszczędności dla firmy. Leasing operacyjny jest jednym z korzystniejszych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ pozwala użytkować samochód nie tylko do celów firmowych, ale również prywatnych. Tak zwany użytek mieszany wiąże się natomiast z tym, że zamiast całej wartości podatku VAT, będziemy mogli odliczać wyłącznie jego połowa. Druga połowa wraz z kwotą netto będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodu, pomniejszając tym samym naszą zaliczkę na podatek dochodowy. Kolejna ważna informacja to ta, że poza samochodami nowymi, w leasing możemy również wziąć auta używane, np. kilkuletniego Opla w dobrym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here