Kitesurfing i jego sprzęt

0
1115

Czy dokładnie jest kitesurfing?

Kitesurfing to sport ekstremalny, odmiana surfingu, zbliżony do wind-surfingu, jednak wyróżnia się znacznie w sposobie i prowadzeniu deski. W kiteboardingu deskę prowadzi się tak jak podczas pływania na fali, na krawędzi mocno ostrząc, w windzie natomiast decha prowadzona jest płasko. Kitesurfing uprawiany jest zarówno na akwenach słodkowodnych i również oceanach.

deska do kiteboardingu

Kitesurfing w Polsce

W Naszym kraju kitesurferów na co dzień można spotkać w pobliżu zachodnio pomorskim nieopodal Świnoujścia i Szczecina oraz w okolicy zatoce w okolicy Juraty, Helu, Władysławowa czy Chałup. Sprzęt Kitesurfing – Bar Kitesurfing , zazwyczaj wyprodukowany z materiałów lub węgla, składa się z 4′ lub pięciu lin długości rzędu kilkunastu metrów, linki de powera, pomagającej w regulacji sił latawca następnie Chicken Loopa, pętla mocująca bar do trapezu. DESKA KITE Deski kite wytwarzane z przeznaczeniem do kitesurfingu mają długość od 1 do 2 metrów

RODZAJE DESEK DO KIT

TT – deski pozwalające na pływanie w dwóch kierunkach, gdzie dziób i rufa wyglądają podobnie Deski Wave do Kitesurfingu – deski wielkością przypominające deski surfingowe, rozbudowane o mocowania na stopy – paski zapewniające przyczepność deski z nogami kitesurfera. Polecane do surfowania po falach, wyścigów i rekordów prędkości. Deski do kitesurfingu utrzymują się samoistnie na tafli akwenu, ale podtapiają się pod ciężkością kitesurfera. Podczas halsowania unoszą się na wodzie dzięki sile ciągu kajta.

Specyfikacja sprzęt do kite

Konkretny wygląd, rozmiar i wyporność wybiera się do wysokości, umiejętności i upodobań kitesurfera. Kite, służący za źródło energii ciągnącej, może mieć wielkość od 4 do 20 (rozmiar jest widoczny zazwyczaj na zewnętrznej krawędzi latawca podany w metrach kwadratowych). Im większy latawiec kite, tym mocniejsza jego moc. Zawodowi riderzy posiadają minimum dwa – trzy latawce w różnych wielkościach i możliwe jest wykorzystywanie ich w zmiennych warunkach pogodowych. Znacznie większy latawiec kite zazwyczaj używają kite surferzy ciężcy i gdy wiatr jest słaby, latawic mniejszy – osoba, kitesurferzy lżejsi, i jeśli wiatry są bardzo silne. Odpowiednie dobranie latawca pomaga zachować większe bezpieczeństwo.

Polecamy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here