Jak zadbać o skórę w każdym wieku

0
290
beautiful skin

Jak wiemy z życia codziennego, witamina C ma duży wpływ na nasz organizm od wewnątrz, ale jak się okazuje również jest skuteczna dla naszej skóry. Na pewno nie jedna pani marzy o tym żeby jak najmłodziej wyglądać i móc się sobie lub swojemu partnerowi podobać dlatego dzisiaj będzie poruszony temat jaki ma wpływ witamina C na naszą skórę. Witamina C jest przeciwutleniaczem, który hamuje rozwój wolnych rodników, również jest odpowiedzialna za produkcję kolagenu.

krem z retinolem

Nie jedna kobieta zauważyła u siebie przebarwienia zatem witamina C  ma w sobie tyle właściwości, że jest w stanie wyrównać koloryt skóry z tych przebarwień jakie pojawiły się u nas. Również może pomóc z niedoskonałościami takimi jak tak zwany trądzik u osób dorosłych. Zmniejsza wydzielanie się serum, a dodatkowo pomaga w likwidacji wyprysków i przebarwień. Po dłuższym stosowaniu skóra będzie zdrowiej wyglądała i zdecydowanie będzie mniej tłusta, również ma zastosowania przeciwzapalne ma wpływ na szybsze gojenie.

Stosowanie witaminy C jest wskazane dla skóry  szarej, zmęczonej, dojrzałej. Jak wcześniej wspomniałam witaminę C można dostarczać od wewnątrz. Najwięcej zawierają takie produkty jak: cytrusy-pomarańcze, cytryny, grejpfrut, papaja, truskawki, ananas, kiwi, natka pietruszki. Oczywiście ważna jest też pielęgnacja zewnętrzna. Są różnorodne kosmetyki, które można stosować na naszą skórę. Jednym z wielu preparatów jest C-VIT zawierający witaminę C i inne wartościowe właściwości.

Każdy z nas powinien dbać o nasz wygląd skóry, bowiem poprzez to czujemy się lepiej i piękniej, a na pewno dla naszej skóry będzie to potrzebna dawka witaminowa. Można stosować witaminę C poprzez stosowanie produktów które maja zawartość tej witaminy, ale również zażywając suplementy z zawartością witaminy, różnorodne kosmetyki które możemy stosować na naszą skórę (krem z retinolem, toniki, kapsułki, maseczki etc.). Myślę, że każdy z nas powinien pomyśleć co jest dobre dla naszej skóry i zadbać o nią najlepiej jak potrafi, a na pewno nikomu to nie zaszkodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here