Dolny Śląsk – miejsce warte zwiedzenia?

0
346

Dolny Śląsk w swoim krajobrazie posiada jedne z najpiękniejszych miejsc w całej Polsce. Warto więc odwiedzić te tereny na przynajmniej kilka dni – by móc zwiedzić najważniejsze miejsca. Na nocleg zaś dobrze jest wybrać komfortowy hotel, który zapewni najlepszy wypoczynek.

hotel dolny slask

Dlaczego warto odwiedzić Dolny Śląsk?

Oczywiście zacząć należy od tego, jakie miejsca na Dolnym Śląsku są najbardziej warte uwagi. Oto lista kilku najciekawszych:

– Zamek Książ w Wałbrzychu – to trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Jego historia sięga aż średniowiecza i książąt z dynastii Piastów. W czasie II wojny światowej prowadzono w nim prace związane z realizowanym w Górach Sowich projektem „Riese”. Współcześnie obiekt można bez problemu zwiedzać – zarówno wnętrza (sale zamkowe), jak i  pobliskie stajnie oraz palmiarnię księżnej Daisy.

– Zamek Grodziec – wzniesiono go na bazaltowej, powulkanicznej górze Grodziec na Pogórzu Kaczawskim. Zamek położony jest na samym jej szczycie, to znaczy na wysokości 389 m n.p.m. Warto dodać, że był on scenerią dla kilku produkcji filmowych.

– Park miniatur w Kowarach – można zobaczyć tam kilkadziesiąt zabytków Dolnego Śląska w zmniejszonej formie. W parku znaleźć można między innymi: zamki, pałace, kościoły, ratusze  w skali 1:25. Jedynie model Karkonoszy (ze Śnieżką) wykonany jest w skali 1:50, co wygląda naprawdę imponująco.

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel?

Dobry hotel to taki, który zapewni wszechstronną obsługę: zarówno pokoje, posiłki, jak i dostęp do rekreacji. Musi mieć też dogodną lokalizację, by można było z niego wygodnie podróżować w miejsca różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Jednocześnie, dobrze jest kiedy sam hotel nie znajduje się w centrum wydarzeń, ale w okolicy spokojniejszej, pozwalającej na prawdziwy wypoczynek i rekreację.

Jeśli chodzi o najlepszy hotel Dolny Śląsk ma do zaoferowania taki, który posiada wszystkie te udogodnienia. Aby na wyjeździe można było należycie odpocząć, dobrze jest kiedy hotel posiada własne SPA, a tam ofertę taką jak: profesjonalne zabiegi odświeżające i odmładzające na twarz i ciało (najlepiej na bazie wyjątkowych, organicznych kosmetyków), kształtujące sylwetkę zabiegi na ciało, kąpiele nawilżające, ujędrniające peelingi, a także: saunę, studio masażu i komfortową strefę wypoczynku.

Idealnie jest też, gdy miejsce noclegu dba o wyznaczenie przestrzeni na aktywność fizyczną gości. Mogą to być przede wszystkim: basen, jacuzzi, zaplecze fitness, sale do treningu personalnego i cardio, a także tereny do ćwiczeń na świeżym powietrzu.  Dobry nocleg odznacza się także szeroką oferta menu, atrakcjami dla najmłodszych oraz miejscem do spędzania czasu poza pokojem. Takie miejsce na pewno spełni oczekiwania wszystkich gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here